Пользовательск ого поиска

Главная » Файлы » Windows » Cистема


”СЛОВНИКИ УКРАЇНИ” – 3.0
  02.12.2008, 22:42
. Електронне видання "Словники України" – 3.0 призначене для надання користувачам лексикографічної інформації про слова української мови. Ця система, як і попередня, складається з п'яти словникових підсистем-модулів – словозміни, транскрипції, синонімії, антонімії та фразеології – виправлених та розширених.

Основу генерального реєстру (понад 252 тис. слів) системи "Словники України" – 3.0 складає реєстр "Орфографічного словника української мови", 5-е видання (К.: Довіра, 2005), який практично повністю відтворено й значно розширено.

Модуль "Словозміна" створено на основі розробленої в Інституті мовно-інформаційних досліджень НАН України словозмінної класифікації української лексики, в якій виділено за певними формальними ознаками понад 2000 парадигматичних класів для всіх відмінюваних повнозначних частин мови. Завдяки вказаній класифікації й розробленій процедурі парадигматизації побудовано повний перелік усіх граматичних форм для всіх лексичних одиниць, наведених у реєстрі. Це забезпечило візуалізацію усіх словоформ в усіх граматичних значеннях. Загальна кількість словоформ для понад 252 тис. одиниць реєстру дорівнює близько 4 млн. У модулі "Словозміна" користувач, вибравши в реєстрі будь-яке слово, автоматично одержує в правому вікні екрану таблицю всіх словоформ для вибраної реєстрової одиниці з поданням їх граматичних параметрів.

Модуль "Транскрипція" забезпечує автоматизоване виведення за допомогою транскрипційних знаків інформації про артикуляцію усіх словоформ української лексики згідно із сучасною літературною вимовою. В основу модуля покладено інформацію, що міститься в "Орфоепічному словнику української мови" в 2-х томах, який вийшов у серії "Словники України" (том 1 – К.: Довіра, 2001, том 2 – К.: Довіра, 2003), а також класифікацію типів дистрибуції наголосів в українських словозмінних парадигмах, розроблену в Інституті мовно-інформаційних досліджень НАН України.

Модуль "Синонімія" з достатньою повнотою подає синонімічне багатство української мови; він створений на основі "Словника синонімів української мови" у 2-х томах, який було випущено в серії "Словники України" (К.: Наукова думка, 1999-2000). Цей модуль містить синонімічні ряди (близько 9200), ядром кожного з яких виступає домінанта – лексична одиниця, що має найзагальніші для цього ряду семантичні особливості. Члени синонімічних рядів супроводжуються семантичними, граматичними та стилістичними характеристиками. Уживання синонімів ілюструється типовими для них контекстами – цитатним матеріалом із художньої, публіцистичної, наукової та іншої літератури або словосполученнями.

Основна частина модуля "Антонімія" – словник антонімів, в якому подано 253 словникові статті. За змістом він відповідає "Словникові антонімів української мови", який вийшов в серії "Словники України" (К.: Довіра, 1999). Загалом у цьому модулі представлено близько 2000 компонентів антонімічних пар.

Модуль "Фразеологія" містить близько 56 тис. фразеологічних одиниць, які вживаються в сучасному українському мовленні. Фразеологізми є основою національного обличчя кожної мови; в них яскраво виявляється специфічний національний колорит, особливості образного народного мислення, власне національне сприйняття "мовної картини світу", віддзеркалення характерних особливостей культури і побуту, народних звичаїв, символіки, історичного минулого. Основою цього модуля послужили "Фразеологічний словник української мови" у 2-х книгах (К.: Наукова думка, 1993; друге видання - К.: Наукова думка, 1999), а також новий "Словник фразеологізмів української мови", що вийшов у серії "Словники України" (К.: Наукова думка, 2003), де найповніше відображено загальновживану фразеологію української мови і дано її всебічну лексикографічну характеристику.

Скачать

(30.7MB)

Просмотров: 10962 Загрузок: 2398 Дата: 02.12.2008 Рейтинг: 4.2/5 |

Другие программы

RSS
DAEMON Tools 3.47Resco Audio Recorder 3.21
TVList Kulichki 1.2PalmaryClock 3.5
UndeleteOnClick v1.5.0.2 FulThe Bat! Pro 3.98.01
WinXP Manager 5.0.8BSPlayer 0.100.806 RC1
AutoRun Typhoon 4.0.4HiDownload Pro 6.97
Всего комментариев : 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
-->

Навигация

Пользователь

 • Привет, Гость

  .

  Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!

Рекомендуем

Рекомендуем

Рекомендуем

 • Как вам сайт ?

  Результат опроса Результаты
  Все опросы нашего сайта Архив опросов

  Всего голосовало: 68


  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0

Gry Online

Gry Online

86 gier i wszystkie za darmo!

Poczta + www

Poczta + www

30% taniej w pakiecie!